İrfander Gündem Detay Sayfası

MUALLİMHANE PROJESİ BAŞLIYOR

Muallimhane Projesi Konya ilinde bulunan Selçuk, N. Erbakan, KTO Karatay, Konya Tarım Üniversitelerrinin Eğitim, İlahiyat ve Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri ile gerçekleştirilecektir.


Muallimhane projesiyle ülkemizin dinamiklerinden, tarihsel ve kültürel referanslarından hareket eden, anadolu insanının milli ve manevi gerçeklerine göre bir medeniyet algısı taşıyan, evrensel değerler çerçevesinde milli kimlik ve benliğinden taviz vermeyen, öğrencilere öncelikli olarak hakikati öğreten, mesleki bilgisi yüksek, çağın gerektirdiği entelektüel bilgiye sahip, teknolojiyi iyi kullanabilen inovatif düşünülebilen, inisiyatif alabilen proaktif hareket edebilen, etkili iletişim becerisine sahip, sosyal yönden etkili, helal yaşamı prensip edinmiş, empati kurabilen “Sınıfın kapısından bir mabedin kapısından giren gibi giren bir Muallim” yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Muallimhane, Koçluk Eğitimi, İlkyardım, Zekâ Oyunları, Drama, Hafıza Teknikleri Eğitimi, Atölye Çalışmaları, Sınıf Yönetimi, Materyal Oluşturma Sanatı, Etkili Ders İşleme Teknikleri, Hitabet, İzcilik gibi derslerle 4 yılın sonunda sertifikasyon sağlanacaktır. Bu derslerin bazılarının ise görüldüğü dönemde resmi sertifikasyonu sağlanacaktır.

Öğrencilerimiz 4. yılın sonunda Özel sektörde de Milli Eğitimde de çalışsa her yönüyle yetkin bir öğretmen olarak yetişeceklerdir.

Projeye kayıt için tıklayınız