İrfander Gündem Detay Sayfası

ABİMER 2018 YAZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ SONA ERDİ

25 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayan ABİMER Abdullah b. Mes’ud İslami Araştırmalar Merkezi yaz dönemi seminerleri 17 Ağustos 2018 Cuma günü kapanış programıyla sona erdi.


İki aylık program boyunca haftalık 25 saatten 11 sınıfı kapsayan 120 İlahiyat Fakültesi ve 45 İmam Hatip Lisesi öğrencisine alanında uzman eğitimciler tarafından; Kur’an-ı Kerim Tecvid ve Ta’limi, Arapça Sarf, Nahiv, Muhadese ve Metin Çözümü, Tefsir Usul ve Furu’u, Hadis Usul ve Furu’u, Fıkıh Usul ve Furu’u, Tasavvuf derslerini kapsayan 2200 saat seminer verildi. 
Kapanışta söz alan Yönetim Kurulu Başkanı S. Mehmet GÖNEN; sıcak havaya rağmen yılmadan derslere devam eden hoca ve öğrencilere teşekkür ederek bir dönemi daha bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek Allah’a hamd ü senalar olsun dedi.
İrfander Yönetim Kurulu Başkanı Dr.İshak MAZI ise; uzun yıllar devam eden bu çalışmayı önemsediklerini, yeni dönemde kaliteyi daha da artırmak istediklerini, bu kurumun daha sistematik ve kurumsal olması için çalıştıklarını, yeni dönemde yayın hazırlıkları olduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.
NEÜ Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Ömer ÖZPINAR; Öğrenen, öğreten ve finanse eden olmazsa olmaz. Elhamdülillah bu kurumda bunun üçü de var. Bu tür birçok kurum olmasına rağmen İrfander’in bu çalışmasının uzun yıllar devam eden bir çalışma olduğunu, öğrencilerinde bunu gördüğünü; süreklilik, kalite, şeffaflık, samimiyet ve Allah rızası var burada diye ifade ettiklerini belirtti. 
Program kış döneminde de birlikte olmak ve güzel çalışmalar gerçekleştirmek dilek ve temennileriyle son buldu.