İrfander Gündem Detay Sayfası

KONYA´DAN YOLU GEÇENLER BİR ARAYA GELDİ

İrfan Eğitim Yardımlaşma ve Dostluk Derneği, 05 Ağustos 2018 Pazar günü “Konya’dan Yolu Geçenler” isimli kaynaşma programı düzenleyerek Konya’da bir dönem bulunup kardeşlik yapan ve ülkemizin çeşitli yerlerine dağılmış dostlarımızı tekrar bir araya getirdi. Programda hem geçmiş yad edildi, hem kardeşlik duyguları pekiştirildi.


“Peygamber Efendimiz (S.A.V)  şöyle buyurmuştur:
"Müslümanın, müslüman kardeşine sevgi duyarak, şevk duyarak, yüzüne muhabbetle bakması, şu benim mescidimde bir sene ibadetten daha hayırlıdır!"
İşte buradan ve buna benzer hadîs-i şerîflerden çok kuvvetle, tereddütsüz olarak anlayacağız:
Müslümanın müslümanı sevmesi, muhabbet etmesi, kardeşliğini sağlam tutması lazım!” 
Prof.Dr. M.Esad COŞAN

Bu duygu ve düşüncelerle tertip edilen programda İstanbul Zinde Sosyal Gelişim Derneği Başkan Vekili Süleyman Yorulmaz ve İrfander Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet İshak Mazı konuşma yaptılar.Tanışma ve eski günlerin yad edildiği hasbihallerle beraber Taekvondo gösterileri, Dart, Okçuluk, Bilek güreşi, Halat çekme, Bocce gibi sportif eğlence ve yarışmalarla dotluk ve kardeşlik muhabbeti gün sonuna kadar devam etti. Programda emeği geçen İrfander Sosyal İşler Komisyonuna, Betül Hanımlar Derneğine, Erdemli Gençlik ve Nadide Gençlik Kulübüne teşekkür ederiz.