İrfander Gündem Detay Sayfası

6. UFKA YOLCULUK YARIŞMASI KONYA´DA COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Server Gençlik ve Spor Kulübü’nün “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları” çerçevesinde gerçekleştirdiği, Konya il koordinatörlüğünü İrfan Eğitim Yardımlaşma ve Dostluk Derneğimizin üstlendiği, farklı 11 kategorilerde 7’den 77’ye her yaş ve meslekten insanlara yarışma fırsatı veren Ödüllü Kitap Okuma Yarışmalarının 6.’sı 08 Nisan 2018 Pazar günü Tüm Türkiye’de yazılı olarak Türkçe ve Arapça, dünya genelinde ise online olarak Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde düzenlendi.


Ufka Yolculuk, Türkiye'nin en büyük sivil kültür etkinliği ve aynı zamanda çalışanları ve katılımcılarının tamamı gönüllülerden oluşan büyük bir organizasyondur. Bu yarışmanın amacı dini, doğru ve sahih kaynaklardan öğrenmek,  inanç değerlerimizi hiçbir şüpheye mahal bırakmadan insanlarımızla buluşturmaktır. Ufka yolculuğa katılım, her geçen yıl bir önceki yılı katlayarak büyük bir heyecan ve coşkuyla her kesim ve her yaş kategorisinden yarışmacıların katılımları ile gerçekleşmektedir.  

Bu yıl Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından 690 bin 998 kişinin başvurduğu online olarak da 98 farklı ülkeden katılımın sağlanacağı yarışma Yarışma 11 (on bir) farklı kategoride yapılacaktır. A, B, C, D, E, F ve I Kategorileri Türkçe dilinde, G, H ve K kategorileri Arapça dilinde, J Kategorisi ise İngilizce dilinde yapılmıştır.

Bu süreçte il ve 31 ilçelerimizdeki ve birçok beldelerdeki gönüllülerimizle yoğun, meşakkatli ve bir o kadar da her yönden faydalı bu yarışmada başta Konya valimiz olmak üzere ana sponsorlarımız Selçuklu Belediyesi ve Envar Eğitim Kurumları ile Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi rektörlükleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İl ve İlçe müftülükleri ve diğer kurum ve amirleri ile Konya Büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının büyük desteğini almıştır .

Ufka Yolculuk Bilgi ve kültür yarışmalarımız artık bir marka değeri olarak ülkemizde ve yurt dışında büyük bir ilgi ve heyecanla takip edilmekte bu yarışmanın bir tarafında kendilerine yer edinmektedirler.

Günümüzde her türlü bilgi ve kültür kirliliğinin yoğun bir şekilde insanların zihninde bulanıklık oluşturulmaya çalışıldığı bir ortamda, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışmaları dinimizle ilgili bilgileri kaynağından etkin ve doğru bir şekilde ülkemizin güzel insanlarına ulaştırmayı amaç edinmiş bulunmaktadır. Aynı zamanda yarışmalarımız için özenle bilim kurulumuzca hazırlanan yarışma kitapları ile de insanlarımızı buluşturup, onların okuma alışkanlığını kazanasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

MERKEZİ ÖDÜLLERİ:

A-B-C-D-E-F Kategorileri İçin
Birincilere: 2 Umre + 2500 TL veya 2 Dosta Yolculuk
İkincilere:  2 Umre + 1500 TL veya 2 Dosta Yolculuk
Üçüncülere: 2 Umre + 500 TL veya 2 Dosta Yolculuk
4.-10. Olanlara: Apple iPad Air 16GB 9.7" Wi-Fi 

KONYA İL ÖDÜLLERİ:
(A B C D E ) kategorilerinin
Birincilerine                2000 TL
İkincilerine                  1000 TL
Üçüncülerine               750 TL
Dördüncülerine            500 TL
Beşincilerine                 250 TL

Ayrıca ilçe ödülleri, cezaevi ödülleri ve onlarca bisiklet ödülleri yarışmacılarımızla buluşturulacaktır.

Ufka yolculuk 6 Bilgi ve Kültür Yarışmasının hayırlı vesile olmasını temenni ederiz. 
Daha nice Ufka Yolculuklara yelken açmak umuduyla..