İrfander Gündem Detay Sayfası

UFKA YOLCULUK İLÇE TANITIM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Ufka Yolculuk 6. Kültür Yarışmaları tanıtım ziyaretleri kapsamında Ufka Yolculuk İl Komisyonu Yalıhüyük, Ahırlı, Akkise, Kulu ve Cihanbeyli İlçelerinde Kaymakam, Belediye Başkanı, Müftü, Milli Eğitim Müdürleri ve İHL Müdürlerini ziyaret etti.


Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 6'ncısı, “Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü” konusuyla kayıtlara başladı. Konya ilindeki organizasyonu ise İrfan Eğitim ve yardımlaşma Derneği gerçekleştirecek. “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temasıyla 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek olan 6. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması'nın kayıtları, 04 Mart 2018 tarihine kadar devam edecek.  www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuruların yapıldığı yarışmanın yazılı sınavı 8 Nisan 2018 tarihinde yapılacak.

1 MİLYON 494 KİŞİ KAYIT YAPTIRDI

İrfan Eğitim ve yardımlaşma Derneği Başkanı Dr. Mehmet İshak Mazı ve Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Konya Koordinatörü Mustafa Dingeç, yarışma hakkında yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Türkiye'nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarına şimdiye kadar toplamda 1 milyon 494 bin 802 kişi kayıt yaptırdı.  Birinci olanlar: 2 Umre Seyahati + 2500 TL veya 2 Dosta Yolculuk + 2500 TL, İkinci olanlar: 2 Umre Seyahati + 1500 TL veya 2 Dosta Yolculuk + 1500 TL, Üçüncü olanlar: 2 Umre Seyahati + 500 TL veya 2 Dosta Yolculuk + 500 TL, Bu kategorilerde 4. - 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak.”