İrfander Gündem Detay Sayfası

İRFAN KÜLLİYESİ DESTEKLERİNİZLE YÜKSELİYOR

İRFAN KÜLLİYESİ /  YATIRIM VE İNŞAAT KOMİSYONU

Daha önce 2016 kasım ayında  İrfan Külliyesi Grubu olarak başlanan çalışmalar, yeni yönetim anlayışı ile birlikte Yatırım ve İnşaat komisyonu ismini almıştır. Komisyonumuz Mimar, mühendis ve bu sektörün içinde olan kişilerden oluşmak üzere toplam 10 kişidir. Ana gayesi irfan külliyesi inşaatını yürütmek olan komisyonunuz, bu göreve ek olarak derneğimizin sahip olduğu arsaların imar durumları ve yapılacak yatırımların değerlendirilmesi işlerini yapmaktadır.

İrfan Külliyesi Mevlana Hazretlerinin makamına yakın  4000 m2 insaat alanina sahip kapsamli bir projedir. Içersinde İrfander erdemli gençlik ve Betül hanımların yönetim salonları, diğer komisyonlarımızın toplantı odaları, spor salonu,  şehir dışından gelecek misafirlerimize yönelik misafirhane ve daha bir çok alanı barındırmaktadır. Uzun suren Arsa çalışmalarından sonra, proje çalışması yapıldı ve bizim kullanım ve prensiplerimize uygun bir mimari proje oluşturuldu. Kültür varlıklarını koruma  kurulunun da onayı ile inşaat ruhsatı alındı. Hafriyat çalışmalarına başlandı. O yıl kış ayının çetin geçmesinden dolayı bir süre İnşaat çalışması yapılamamasına rağmen mart 2017 de 1. Blok'un temel betonunu atıldı. Toplam 3 bloktan oluşan irfan külliyesi projesinde bugüne kadar 2 büyük blok bitirildi. Son kalan küçük blokta da subasman seviyesine gelindi. Kaba inşaatta yüzde 90'ı toplam inşaatın ise yaklaşık  yüzde 35'i tamamlanmış durumdadır. Şu ana kadar 1.2 milyon TL imalat yapılmıştır. Bu değerdeki imalat çoğunluğu hayırsever kardeşlerimizin, oluşturduğu verdiği ayni ve nakti yardımlar ile yürütülmüştür. Siz de bu hayır işlerinin yürütüleceği Irfan Külliyesi Inşaatı için TEKSAD adına açılmış hesaba veya Irfander'e bizzat giderek yardımda bulunabilirsiniz.

Bu sezon kaba inşaatı devam eden blok ile beraber biten bloklarda duvar yapımını tamamlamayı, elektrik ve mekanik tesisat altyapısını oluşturmayı ve ince işlere geçmeyi planlamaktayız. Irfan külliyesini 2019 yılı ortasında bitirmeyi ön görüyoruz. Çalışmalarımızı titizlikle yürütmeye siz kardeşlerimizin hayır duaları ile devam etmekteyiz.
 

İRFAN KÜLLİYESİ TANITIM KATALOĞU İÇİN TIKLAYINIZ