İrfander Gündem Detay Sayfası

İRFANDER´DEN BASIN KURULUŞLARINA ZİYARET

İrfan Eğitim Yardımlaşma ve Dostluk Derneği (İRFANDER) Yönetim Kurulu Üyeleri Konya´da faaliyet gösteren basın kuruluşlarını ziyaret ederek derneğin faaliyet ve projeleri hakkında bilgi verdi.


İRFANDER ve Son Peygamber Platformu adına konuşan İrfander YK Başkanı Dr.Mehmet İshak Mazı 11 Rebiulevvel 1439 / 29 Kasım 2017 Çarşamba günü Meram İlçesi Mamuriye Camii ve Selçuklu Merkez Camii’nde "Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz" konulu Mevlid1439 programı düzenleneceğini açıkladı. 

Mazı, "İRFANDER ve SON PEYGAMBER PLATFORMU ile paydaş olan sivil toplum örgütleri hicri 1439 yılında sünnet olmadan ümmet olmaz konseptine yönelik organizasyon ve faaliyetlerde bulunacaklar. Türkiye'nin en büyük sivil yarışma organizasyonu olan UFKA YOLCULUK 6. sını düzenliyor ve bu yılki tema "Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz". Yarışma kitabı Merhum Prof. Dr Mahmud Esad Coşan (rha.) Hocaefendi nin hadis sohbetlerinden derlenerek hazırlandı ve kitap içeriği sünnet olmadan ümmet olmaz anlayışı ile basımı yapıldı ve yeni bir eser olarak okuyuculara / yarışmacıların istifadesine sunuldu" dedi.