İrfander Gündem Detay Sayfası

İRFAN KÜLLİYESİ DESTEKLERİNİZLE YÜKSELİYOR.

İrfan yüklü bir toplumun inşaası için bir külliyemiz olsun istedik. İrfan yolunda sefere çıkan erdemli nesillerin yetişmesi için külliyemize derslikler koyduk. Erdemli gençlerin ruh ve beden sağlığının korunması için spor salonu, sosyal ve kültürel faaliyetlerin en güzel şekilde yapılabilmesi için konferans salonu düşündük.


Konyamızı ve kardeşlerini ziyarete gelenler razı ve memnun olsun diye misafirhanemiz olsun istedik. 
Allah rızası için koşturan hanımefendiler en güzel mekanlara ve elverişli imkanlara sahip olsun düşüncesiyle, hanımefendiler için nezih ve donanımlı mekanlar ve salonlar ihdas ettik. 


    Beyefendilerin, hanımefendilerin ve gençlerin en kısa zamanda ve şehrimizin her yerinden kolayca ulaşabilmesi için, beldemizin medarı iftiharı Hz. Mevlana’ya komşu bir mekânda, halimize münâsip bir mekânımız olsun isteği ile İrfan Külliyesi’nin yapımı için yola çıktık. 


Arsaları aldık, ifraz- tevhidini yaptırdık, projelerini çizdirdik. 2016 Kasım ayında temel hafriyatımızı yaparak inşaatımıza başladık.  Sit alanı içinde yer alması nedeni ile geciken İrfan Külliyemizin inşaatının en kısa zamanda bitmesini ve hizmete girmesini ümit ediyoruz.


Gayret bizden, Tevfik Allah’ dan.